Stečajni upravnik “Zenicatransa” Samir Sunulahpašić poništio je prodaju Autobuske stanice Zenica, što je izazvalo veliku pažnju javnosti i medija. Ranije je vijest o prodaji stanice za 3,15 miliona KM privukla pažnju, s obzirom na to da je Vrhovni sud FBiH odbio reviziju Grada Zenica i potvrdio da stanica pripada JKP “Zenicatrans-prevoz putnika” u stečaju. Ipak, ubrzo nakon uspješne prodaje, pojavili su se problemi, uključujući krivične prijave protiv stečajnog upravnika Sunulahpašića od strane gradonačelnika Fuada Kasumovića putem Pravobranilaštva, kao i prijava potencijalnog kupca, firme Špic beton, upućena SIPA-i.
Prodaja je poništena zbog proceduralnih propusta u procesu licitacije, kako je izjavio Sunulahpašić, a prema mišljenju stečajnog sudije, oglas o prodaji nije bio adekvatno objavljen, što je suprotno zakonskim propisima. Uz to, prigovori su se odnosili na visinu depozita koja je bila veća od zakonom propisane. Uprkos konsultacijama sa stečajnim sudijom i odbijanjem prigovora od strane Odbora povjerilaca, donesena je odluka o poništenju licitacije i povratu depozita kupcu. Sunulahpašić tvrdi da je sve urađeno u skladu sa Zakonom o stečajnom postupku i uputama stečajnog sudije te ističe da su politički pritisci i krivične prijave dodatno zakomplikovali situaciju.
S druge strane, kompanija Špic beton, koja je dala najbolju ponudu na licitaciji, izrazila je sumnje u koruptivne radnje i neregularnosti u postupku prodaje, te je podnijela krivičnu prijavu protiv stečajnog upravnika SIPA-i. Gradsko pravobranilaštvo također je podnijelo prijavu zbog, kako tvrde, nezakonite prodaje i zatražilo poništenje licitacije. Pitanje ostaje otvoreno, da li su proceduralni problemi pravi razlog za poništenje ili su na odluku uticali pritisci i prijetnje krivičnim prijavama.